Анджей Васілєвський

Факультет культури і мистецтв Львівський національний університет ім. Івана Франка


Desaparecidos (ісп. „Зниклі”)
Інтерактивна інсталяція, 2016

Desaparecidos  (ісп. „Зниклі”) – зниклі люди, жертви політичних переслідувань в часи правого мілітаристського уряду в Чилі та Аргентині, чия доля залишається невідомою. Знаряддям для тортур, що часто використовувалось поплічниками правих, було піаніно, під’єднане до електричного струму. Я використав форму цього ж зруйнованого інструменту для спорудження інтерактивної інсталяції. При натисканні клавіш, замість музики, звучать певні твердження на основі оригінальних архівних матеріалів. Автори цих тверджень: Жорж Рафаель Відела, Августо Піночет, Адольф Гітлер, Богдан Чазан, Тадеуш Рідзик, Пол Пот, Мао Дзедун, Аббот Ервеген, кардинал Пачеллі, кардинал Фаухабер, Владімір Путін, Дональд Трамп.

 

Народився у 1975 р.

Закінчив факультет образотворчого мистецтва Університету Миколи Коперника в Торуні в 2000 році. Живе в Познані. Працює в Академії мистецтв у Щеціні (Польща).

Окрім серій електро-кінетичних інсталяцій працює також в області in-site, творить відео, анімацію, генерує звук, створює візуальні ефекти для перформансів “на живо”, малює, рисує а інколи також і різьбить скульптури. Останнім часом займається високою електричною напругою. Вибір художніх засобів завжди продиктований формулою того «як краще висловити думку».

http://www.arttomorrow.pl/pl/artysta/198/834