Славомір Собчак

Національний університет “Львівська політехніка”


“ATAK / ATTACK” 
Інтерактивна інсталяція, 2017

Інтерактивна відео інсталяція “Attack” з серії “Загрозливий стан” /”Stan zagrożenia” відноситься до стосункыв, що виникають у сприйнятті природи в контексті цивілізації. Дивлячись на “небо” ми усвідомлюємо наші власні, часто приховані бажання та супутні тривоги.

 

Народився у 1964 році в Бидгощі.
Мистецькі студії проходив з 1984 по 1989 рр. в Академії образотворчого мистецтва у Познані. З 1989 р. – працює у своїй Alma Mater (нині Познанський університет мистецтв), з 2009 року як професор. Є керівником відділу кінематографії та заступником декана факультету мультимедійної комунікації в Познанському університеті мистецтв. У 1991-94 рр. співпрацював, а з 1994 по 2007 рр. очолював галерею ON у Познані. Куратор понад двадцяти великих незалежних мистецьких проектів та багатьох окремих виставок, також є автором текстів опублікованих в мистецьких журналах, каталогах і т.п. У 2008 – 2013 рр. – виконавчий директор Mediations Biennale у Познані. З 2013 року реалізовує авторський проект Polish Art Tomorrow, що вивчає потенціал польської художньої сцени початку 2000-х років.

Як художник, працює у сфері інсталяції, а серед іншого інтерактивної інсталяції, відеоарту, об’єктів, перформансу та ефемерного мистецтва. Його творчу проблематику важко однозначно окреслити; насамперед вона порушує проблеми стану людини і її загубленості у сучасному світі.
Роботи Славоміра Собчака були представлені на 19 персональних та понад 200 колективних виставках у Польщі та світі. Його твори знаходяться в державних і приватних колекціях. За свою творчість та мистецько-громадську діяльність  отримав численні нагороди та відзнаки.

http://www.ssobczak.pl/