Без категорії

Мистецько-освітній проект “Освіта й творчий експеримент”

Експозиції мистецьких творів в п’ятьох вищих навчальних закладах Львова (ЛНАМ, ЛНМА імені Миколи Лисенка, ЛНМУ ім. Д. Галицького, НУ”ЛП”)(05-22.10.2017)

Мистецько-освітній проект “Освіта й творчий експеримент” – це спроба інтеракції із середовищем сучасної академічної освіти, створення міждисциплінарного майданчика для комунікації між сферою сучасного мистецтва та традиційною мистецькою освітою, а також між сферою сучасного мистецтва й далекими від мистецтва галузями науки й освіти.

Унікальність сучасного мистецтва у тому, що будучи репрезентованим, воно виходить поза межі експозиційної практики і стає інструментом вирішення конкретних проблем або ж своєрідним міждисциплінарним простором, який допомагає генерувати ідеї. Саме в такому ключі ми трактуємо складові проекту, що проходять в різних вищих навчальних закладах Львова.

Для досягнення цієї мети виставки/інтегровані твори мистецтв піднімають питання й проблематики фундаментальних категорій кожного з окремого закладу.
Так, зокрема:
Львівська національна академія мистецтв – представлені роботи в одній з найдавніших спеціалізації академії – мистецтво текстилю й  презентуватимуть його виражальні можливості сучасними засобами. Художниця з України, та митці з Греції показують свої аудіовізуальні інсталяції.
Твори: “Форма шуму”, аудіовізуальна інсталяція (Тереза Барабаш UA, Остап Мануляк UA), “Колоровивчення_RGB”, інтерактивний об’єкт (Михайло Барабаш UA), “Oiko-nomic Threads”інтерактивна система, 2014 (Марія Варела GR, Марінос Коутсоміхаліс GR, Афродіті Псарра GR)

Львівська національна музична академія ім. М.Лисенка – представленні інтерактивні аудіовізуальні твори що розкривають поняття звуку.
Твори: “Антропогенні шуми”, інтерактивна інсталяція (Арт група НУРТ UA), “The logic of the market will run the society”, аудіовізуальна інсталяція, (Пьотр Маха PL)

Факультет культури і мистецтв Львівський національний університет ім. Івана Франка  а також можливості використання ІТ технологій в мистецьких творах.
Твір: Desaparecidos” (ісп. “Зниклі”), інтерактивна інсталяція, 2016 (Анджей Васілєвський PL)

Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького – тут запрезентовані інтегровані об’єкти що розкривають поняття людини та про молекулярні структури.
Твори: “МІКРОСХЕМА”, багатоканальна відео проекція S-3D (Йоанна Гофман-Дітріх PL), “Поранений”відео об’єкт (Віталій Шупляк UA)

Національний університет “Львівська політехніка” – тема механіки, інженерії та ІТ технологій. Представлені твори митців з України, Польщі та Франції.
Твори: “THREADS”, мережева інсталяція, 2014 (Фаб’єн Зокко FR), “IsoTEK”, аудіовізуальний генеративний простір (Ujif_notfound [UN]), “ПТАХИ”, відео,  2015/2017 (Анна Тичинська PL), “ATAK / ATTACK”, інтерактивна інсталяція (Славомір Собчак PL).

Реалізація заходу «Освіта і творчий експеримент» може стати імпульсом, який допоможе розкрити творчий потенціал позамистецьких сфер діяльності, показати можливі шляхи співпраці між творчою уявою та новітніми технологіями у технічних науках, медицині, тощо. Для студентів та викладачів Львівської національної академії мистецтв проект має продемонструвати креативний потенціал нових медіа, допомогти подолати технофобію та упереджене ставлення до новітніх мистецьких практик та до сучасного мистецтва загалом. Студенти та викладачі Львівської музичної академії можуть відкрити для себе нові можливості синтезування звуку та створення музичних композицій за допомогою комп’ютерних технологій, а також можливості поєднання звукових, візуальних і тактильних компонентів у художньому творі. Для спільноти Львівського національного медичного університету експозиція творів медіа мистецтва може унаочнити креативний потенціал прикладних досліджень людського тіла, виявити їх естетичний потенціал, а також показати, як досвід фізичного існування людини може за допомогою новітніх технологій трансформуватися у естетичний досвід. Студенти та викладачі Львівської політехніки, що в основному мають справу з прикладним аспектом новітніх технологій, матимуть можливість відкрити власне естетичний потенціал наукової діяльності, побачити нову площину застосування техніки й технології. Очікуваним фідбеком цих проектів можуть бути ініціативи спільнот цих навчальних закладів щодо створення спільних міждисциплінарних проектів. Таким чином, нашим проектом ми прагнемо здійснити своєрідний соціальний жест «розгерметизації» згаданих наукових та мистецьких спільнот за посередництвом сучасного мистецтва.

Також для аналізу зацікавлень і творчих можливостей студентів та творчої молоді було проведенно три майстер-класи від трьох відомих польських художників Мірослав Балка (Mirosław Bałka), Слаовмір Собчак (Sławomir Sobczak) та Пьотр Маха (Piotr Macha). Результатом такої практичної роботи стала виставка у Музеї Ідей зі створених учасниками під час майстер-класів робіт.
Для висвітлення проблематики, ознайомлення з мистецтвом нових медіа окремими митцями проведилися лекції та презентації – Анна Тичинська (PL), Славомір Собчак (PL), Пьотр Маха (PL), Йоанна Гоффман/-Дітріх (PL).

Важливою частиною проекту буде проведення виставки в Галереї Дзиґа – виставка кураторської групи Відкритого архіву українського медіа-арту що представляє результати дослідження витоків творчості групи akuvido та впливу на неї педагогічного методу Альфреда Максименка, професора ЛНАМ. Проект «Метода» є результатом дослідження їхніх ранніх робіт та педагогічної методи Максименка, який вплинув на akuvido та низку інших львівських медіа-художників. Також це спроба розказати про творче становлення групи, яка свого часу успішно ввійшла у загальноєвропейський контекст розвитку медіа-мистецтва, але сьогодні є малознаною.

Учасники:
Мірослав Балка (PL),Тереза Барабаш (UA), Афродіті Псара (GR), Марія Варела (GR), Марінос Коутсоміхаліс (GR), Анджей Васілєвський (PL), Йоанна Хофман (PL), Фаб’єн Зокко (FR), Славомір Собчак (PL), Анна Тичинська (PL), Віталій Шупляк (UA), Арт група НУРТ (Михайло Барабаш, Юрій Булка Остап Мануляк) (UA), Ujif_notfound [UN]

Куратори: Михайло Барабаш (UA), Анна Тичинська (PL)

Проект «МЕТОДА»:
Кураторська група Відкритого архіву українського медіа-арту (Яніна Пруденко, Антон Лапов, Юлія Кузнєцова, Ларіон Лозовий) (UA)
Альфред Максименко (UA)
akuvido (UA)