Без категорії

Future Perfect (частина 1)

Перша частина проекту – звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі Львова: залишках заводів, фабрик, депо, закладах технічної освіти. (09-28.10.2017)

Ідея прогресу стала своєрідною релігією Нового Часу, що освячувала невпинний екстенсивний рух до кращого Майбутнього. Образ останнього формувався у масовій свідомості відповідно до намірів правлячої політичної еліти суспільства: чи то ідея Welfare State, чи то пак тисячолітній комуністичний рай. Позаяк, цементуючим елементом, спільним для різних проявів мета-наративу Прогресу, була віра в чарівну силу машини, яка зможе покращити не тільки економічні підвалини життя людства, але й сприятиме встановленню соціальної гармонії.
Криза та розвал СРСР маркували кінець індустріальної епохи як для України взагалі, так і для мешканців Львова зокрема. В умовах майже 30-річного пост-радянського періоду, в якому зависло наше суспільство, промислові зони українських міст зазнають процесів стихійної просторової та функціональної трансформації. В ході такого напіврозпаду часто втрачаються ансамблі індустріальної архітектури – ці своєрідні монументи «релігії» Прогресу; з ними втрачається й частка історичного надбання, а через це –  й можливість критичного погляду на Майбутнє, яке видається, нібито, доконаним.

Проект Future Perfect | Доконане Майбутнє присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складається з двох блоків.
В першу чергу увага була зосереджена на деяких архітектурних об’єктах індустріальної історії Львова: залишках заводів, фабрик, депо, транспортних зон відчуження, закладах технічної освіти. Біля території кожного з цих об’єктів були розташовані портативні радіо-передавачі, які транслювали у FM-діапазоні звукові твори, підготовлені митцями спеціально для проекту “Future Perfect | Доконане Майбутнє”. Прослухати ці радіо-трансляції можна було за допомоги звичайних радіо-приймачів, знаходячись лише поруч з локацією, у зоні дії передавача. Таким чином, було створене своєрідне семантичне мереживо – звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

В програмі проекту проведилися серії лекцій та дискусій з учасниками проекту.

Учасники:
Юрій Булка (Львів)
ГФН (Галицький Фанкі Нойз) (Львів)
Роман Гук (Львів)
Олександр Єльцин (Київ)
Поліна Карпова (Харків)
Ларіон Лозовий та Павло Хайло (Київ)
Вікторія Сарангова (Берлін)
Дарина Фес (Київ)
Микита Філоненко (Харків)
Adam Frankiewicz (Варшава)
CHSZM (Харків)
John Object (Київ)
Hazslinszky Tamás (Львів)

Куратори проекту: Антон Лапов та Анастасія Нечипоренко
Технічний директор: Максим Лосєв