Століття тому, на початку 1910-х рр. мистецький світ сколихнув ряд своєрідних стильових революцій, а світова культурна спадщина поповнилась видатними творами нового мистецтва, що стали взірцем для подальшого розвитку мистецтва у ХХ ст.
Саме 100 років тому після футуристичного маніфесту літераторів та художників з'явився маніфест Луїджі Руссоло, який звертав увагу на необхідність впровадження машин і нових технологій у світ музики.
Сьогодні, чільним напрямком світового мистецтва стає сфера нових медій – мистецьких творів, що широко використовують новітні ІТ технології.
В західній Європі, подібно як і століття тому, починають зникати бар'єри між митцями і світом техніки.
Програмісти та інженери співпрацюють із художниками та музикантами над реалізацією нових мистецьких творів, а сфера мультимедійного мистецтва стає важливим плацдармом для презентації можливостей нових комп'ютерних технологій.
На жаль, в Україні ці сфери між собою не перетинаються, що нас віддаляє від світового культурного процесу.
Метою Фестивалю аудіовізуального мистецтва "ТЕТРАМАТИКА" є насамперед актуалізація українського напрямку аудіовізуального мистецтва в європейському контексті та створення міжнародної фестивальної платформи як унікального середовища для обміну досвідом митцями різних країн.
Фестиваль аудіовізуального мистецтва «ТЕТРАМАТИКА» зосереджується не лише на взаємодії музики та зображення а й на розкритті потенціалу застосування ІТ технологій в мистецьких творах.