logo
ФЕСТИВАЛЬ АУДІОВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА
   
   
   

 

ТЕТРАМАТИКА 2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

ТЕРАМАТИКА 2015


Програмою Фестивалю аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА передбачене проведення ряду виставок, концертів, перформансів, майстер-класів та дискусій.
Однією з ключових подій цьогорічного заходу стане міжнародна художня виставка «¡WARNING!» та круглий стіл «Поза пропагандою»  що об’єднає на одному творчому майданчику молодих митців з України та Росії з метою налагодження комунікативних каналів між нашими країнами.
Також на фестивалі заплановано показати частину з експозиції цьогорічного Міжнародного бієнале WRO 2015 (Вроцлав, Польща). Зокрема публіці буде представлено твори з так званого  сайнс арту. Цей напрям медіамистецтва закладений основними технологічними трендами ХХІ століття – робототехнікою, нанотехнологіями та генною інженерією. Мистецтво, що народилось в нових умовах постбіологічного розвитку науки, проблематизує традиційно укладені питання життя і смерті, норми і відхилення, технічного об’єкту і біологічної істоти. Проте основною тематикою мистецтва нової епохи є штучне життя, створене в наукових лабораторіях. Твори сайнс арту безпосередньо рефлексують над методами і технічними прийомами новітніх технологій. Художні проекти сайнс арту створюються за допомогою експериментальних інформаційних і біомедичних технологій, це простір апробації різноманітних інновацій в галузях штучного життя, робототехніки та генної інженерії, який пробуджує в глядача розуміння мови високих технологій.

Не менш цікавою частиною Фестивалю буде виконання на протязі 3 днів аудіовізуальних перформансів – перформативних творів мистецтв, де виконавець на живо генерує, творить за допомогою програмування та ІТ технологій одночасно як звук так і зображення. Учасниками перформативної частини будуть митці з Іспанії, Німеччини та України.

 

 

• Проект ¡WARNING! – це коридор для діалогу молодих українських та російських художників, що рефлексують щодо геополітичної ситуації останніх 2 років та обирають своїм художнім медіумом нові технології. Кураторським інтересом проекту є дослідження антропологічного зрізу – внутрішніх трансформацій, що відбуваються з людиною по обидва боки барикад. Зокрема роботи, відібрані для проекту, анатомують травми, фобії, розлади та неврози, що набуває людина у вигляді ідеологічної заангажованості, втрати критичного мислення та самоідентифікації, почуття провини, передчуття катастрофи, хворобливої недовіри. З іншого боку, роботи молодих художників критикують маневри апарату пропаганди, відношення до України як до об’єкта (а не суб’єкта) міжнародних політичних ігор.  
Водночас проект мистецтва нових медіа ¡WARNING! – це знак застороги щодо необхідності збереження або відновлення шляхів порозуміння: на глобальному, професійному та міжособистісному рівнях. Необхідно бути пильними та пам’ятати – нові медіа створювалися людством з метою налагодження каналів комунікації, а не дискредитації та знищення їх!
Місцем проведення проекту стане місто Львів, яке часто асоціюється з нетолерантним відношенням до росіян та російськомовних, жителів центрального та східного регіонів України. Метою проекту є подолання такого упередженого ставлення. Також важливою складовою проекту є представлення львівській аудиторії сучасного молодого мистецтва Росії, що попри тиск держави створює критичні висловлювання та сміливі художні форми.   
Відкритий для аудиторії круглий стіл «Поза пропагандою» в рамках проекту ¡WARNING! стане можливістю прозорого діалогу між молодими поколіннями критично мислячих художників України та Росії, а також платформою для подальшої співпраці.

Куратор проекту Яніна Пруденко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

© art association NURT